BBP – (brzuch, biodra, pośladki) – zajęcia aerobowe z dużą dawką ćwiczeń ukierunkowanych na określone partie mięśniowe.
Trening ogólnorozwojowy – wszechstronnie rozwijające ćwiczenia różnych grup mięśniowych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz przyborów
Trening interwałowy – jest formą strategii treningu fizycznego polegającej na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Charakteryzuje się więc zmienną intensywnością czyli np. okresowym przyspieszaniem i zwalnianiem.
Gry zespołowe – nauka i doskonalenie podstawowych elementów technicznych i taktycznych w piłce siatkowej, koszykówce i unihokeju.
Tenis stołowy – nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności technicznych, odbić z forhendu, bekhendu, gry właściwe w formie współzawodnictwa indywidualnego.
Gimnastyka korekcyjna – ćwiczenia korekcyjne prowadzone na sali gimnastycznej zgodnie ze wskazaniem lekarskim.
Zajęcia teoretyczne – na zajęcia zapisują się bezzwłocznie studenci posiadający przeciwwskazania medyczne do aktywności ruchowej na czas dłuższy niż 4 tygodnie. Aby zaliczyć przedmiot wychowanie fizyczne każdy student zobowiązany jest wykazać się aktywnością w postaci wykonania prezentacji na wybrany temat, zobowiązany jest także do uczestnictwa we wszystkich zajęciach zgodnie z organizacją roku akademickiego.