Studium Wychowania Fizycznego i Sportu działa od dnia powstania Uniwersytetu Szczecińskiego. Działalność jednostki międzywydziałowej polega na prowadzeniu obowiązkowych zajęć dydaktycznych z wychowania fizycznego dla studentów I i II roku studiów. Zajęcia prowadzone są w trzech własnych salach sportowych oraz obiektach wynajmowanych (korty tenisowe, korty squascha, pływalnia). Studenci mogą wybrać dogodny dla siebie termin uczestnictwa w zajęciach w-f. Wprowadza się coraz więcej popularnych wśród młodzieży akademickiej dyscyplin sportowych. Obecnie oferujemy: piłkę siatkową, koszykówkę, pływanie, aerobik, jogę, latino dla pań, tenis stołowy, tenis ziemny,  futsal dla mężczyzn, squasch, pływanie.

W trakcie zimowej  przerwy semestralnej oferujemy naukę i doskonalenia narciarstwa zjazdowego a podczas wakacji letnich spływy kajakowe i turystykę rowerową. Uczestnictwo w tygodniowych obozach jest alternatywną formą zaliczenia przedmiotu w-f.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu obejmuje swoim patronatem działalność Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego, który zrzesza ok. 280 studentów. Zawodnicy KU AZS US reprezentują uczelnię podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego oraz Akademickich Mistrzostw Polski.

Wszystkich studentów Naszej Uczelni zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sekcji sportowych KU AZS US.